Mieliście kiedyś okazję zagrać w w Muzeum w LARP’a z elementami escape-room? Zapraszamy na detektywistyczna gra zespołową. Doskonała rozrywka wymagająca nie tylko sprytu, ale także wiedzy o ubiorze historycznym. Gra jest dedykowana osobom powyżej 14 roku życia. Czas trwania około 3-4 godzin. Maksymalna liczba osób – 15.
Gra odbędzie się 14 listopada w czwartek i 15 listopada w piątek o godzinie 17.00
Bilety: 24 zł do nabycia w kasie muzeum oraz na www.bilety24.pl
Poznaj fabułę.
Kolekcja oryginalnych sukien z wieku XIX-stego została zapoczątkowana przez ojca obecnej właścicielki, Filipa Kleidung, jednak rozkwit i okres świetności przypada właśnie na rządy jego córki. Klementyna zawsze była uznawana za osobę ekscentryczną. Sama z wykształcenia nie jest historykiem, a filozofem; pasję do dawnego ubioru wyniosła z domu rodzinnego. Kolekcja była niedostępna dla zwiedzających dopóki właśnie ona nie przemieniła tego historycznego zbioru, zlecając wiele sukien do renowacji, a następnie wypożyczając ekspozycję chętnym do współpracy muzeom w całej Polsce i za granicą.
Nigdzie jednak suknie nie zostawały na długo… Większość ekspozycji była zamykana przed planowanym czasem, zupełnie tak, jakby muzealnicy chcieli się ich jak najszybciej pozbyć. Choć nikt nie mówił o tym głośno, by nie wyjść na przesądnego głupca, zaczęto po cichu uważać kolekcję Klementyny Kleidung za zły omen. Tam, gdzie była wystawiana, dziwne zjawiska i niewytłumaczalny pech zjawiał się jak na zawołanie. Dziwne dźwięki, anomalia pogodowe, nagły wzrost wypadków wśród pracowników, cięcia kosztów, inspekcje z Ministerstwa… Jednym słowem, nieszczęścia. Każdy z zamieszanych w tą sprawę snuł swoje własne wyjaśnienia, ale wniosek był jeden – gdy Klementyna Kleidung dzwoni, by zapytać o możliwość wystawienia jej kolekcji, należy pilnie zgubić telefon.
Po pewnym czasie nikt już nie chciał gościć pechowego zbioru sukien pod swoim dachem. Słuch o kolekcji zaginął, a z samą właścicielką nikt z zainteresowanych nijak nie mógł się skontaktować. W środowisku pasjonatów „zaginiona” kolekcja stała się swego rodzaju obiegową plotką, która szerzyła się, zmieniała i, zapewne, odbiegała od prawdy. Minął rok.
W Poznaniu po upalnym lecie nastała jasna, złota jesień. Wraz z wrześniem w teatrach i muzeach zaczęły pojawiać się nowe kalendaria i programy. Miasto zaczynało wracać to roboczego trybu pracy, uczniowie i studenci do szkół. Wtedy właśnie pojawiły się pierwsze plakaty oznajmiające otwarcie nowej wystawy muzealnej, kolekcji Klementyny Kleidung!
Sprawa była zupełnie niespodziewana, zagadkowa. Jak wynikało z plakatów – wystawa miała stać się od tego listopada stacjonarnym muzeum w specjalnie do tego przeznaczonym mieszkaniu. A więc koniec z gościnnymi występami! Przygaszona przez rok ciekawość odrodziła się w sercach wielu zainteresowanych – w końcu znowu można było zobaczyć kolekcję na własne oczy, ba!, zobaczyć również właścicielkę!
Okazja była wypisana grubym drukiem na plakatach rozwieszonych po mieście.
Zasady gry.
Gra „Kolekcja Klementyny Kleidung” jest grą muzealną z elementami escape room’u i larpa. Gra działa na zasadzie „what you see is what you get” – wystrój Muzeum Historii Ubioru będzie wnętrzem Muzeum Klementyny Kleidung. Akcja gry rozgrywa się w listopadzie 2019 roku w Poznaniu.
Gracze rozpoczynają grę zwiedzaniem kuratorskim, by później w detektywistycznym klimacie samemu zagłębiać się w szczegóły historii mody XIX-tego wieku po to, by odkryć interesującą ich zagadkę. Personel Muzeum będzie wcielał się role, dzięki czemu Gracze będą mieli okazję spotkać np. panią Klementynę, owianą tajemnicą właścicielkę kolekcji. Gracze także odgrywają jak aktorzy w teatrze – z tą różnicą, że nie ma z góry określonego scenariusza. Jeśli chcesz, by Twoja Postać podeszła do okna, musisz sam podejść do okna. Gesty, mimika etc. Gracza stają się na czas gry gestami Postaci. Karta Postaci określa, jakie cele, poglądy i relacje z innymi na postać – stanowi to „instrukcje” dla gracza, na podstawie których odgrywa i podejmuje decyzje.
Jakie będą długoterminowe skutki tego, co wydarzy się na pierwszym kuratorskim zwiedzaniu kolekcji Klementyny Kleidung? Kto rozwiązał zagadkę, kto osiągnął swoje cele, komu diametralnie pozmieniały się plany?
Treść tego podsumowania jeszcze nie istnieje.
To Wy musicie ją stworzyć.